Забезпечити надійність, гігієнічність, простоту укладання, безпеку, красу та естетичність - завжди допоможе плитка на підлогу. Ці вироби можуть бути виконані з різних матеріалів, мати різноманітну поверхню, відрізнятися кольором, візерунком або орнаментом, але вони призначені для виконання якісного ремонту на довгі роки в житлових, комерційних або офісних приміщеннях.
Як вибрати плитку на підлогу?
Якщо одними з основних вимог до ремонту є міцність і довговічність, то такі матеріали як ламінат, паркет, вінілова дошка, лінолеум або ковролін, не дивлячись на їх численні переваги, вам не підійдуть. Краще купити плитку на підлогу, бо вона:
- міцна
- зносостійкий,
- приваблива на вигляд (точна імітація натуральних рідкісних порід каміння або деревини),
- не вимагає особливого догляду за збиранням або очищенням від забруднень.
І щоб не загубитися у величезній кількості найменувань, брендів, покриттів і т.д., для початку вам варто чітко розуміти, в якому приміщенні буде знаходиться плитка. Від цього надалі залежатиме: який розмір виробів необхідно знайти, наскільки міцним має бути матеріал, який дизайн чи покриття переважатиме.
Плитка підлогова, незважаючи на її нескінченну множину, підрозділяється на 5 основних класів зносостійкості. Це один з найважливіших параметрів, на які варто звертати увагу. Він має єдине позначення для всіх керамічних виробів - пишуть PEI і вказують цифри від 1 до 5. Якщо, наприклад, стоїть PEI 1, це означає, що матеріал має мінімальну зносостійкість. Така плитка для підлоги буде дешева, але і використовувати її рекомендується тільки для ванних кімнат або комор, оскільки в більш «прохідних» кімнатах вона швидко прийде в непридатність. Відповідно, що більше цифра, то вище буде зносостійкість. Так плитку з PEI 2 можна сміливо купувати для домашніх цілей. По ній можна ходити в тапочках і укладання робити в спальні, дитячій кімнаті, кабінеті, туалеті або підсобному приміщенні. Матеріал з PEI 3 – це оптимальний варіант, який дозволяє купити плитку на підлогу недорого та отримати при цьому максимум переваг. PEI 4 - призначена для некомерційних приміщень, де вже передбачається інтенсивніший рух, ніж у домашніх умовах, ходіння у взутті. Найчастіше використовують: у невеликих офісах, магазинах, приймальнях, кафе, міні-готелях тощо. PEI 5 – максимальний рівень для статевої плитки. Застосовують у супермаркетах, великих бізнес-центрах, кінотеатрах та вокзалах, тобто. у всіх багатолюдних місцях.
ПІДСУМОК: чим серйозніше навантаження на підлогу, тим надійніше потрібно вибирати плитку
Рекомендації щодо вибору плитки на підлогу
Розібравшись з одним з основних показників, перейдемо до ще одного важливого значення-це вологопоглинання, яке підрозділяється на три категорії. Перша - вбирає не більше 3% вологи, друга - до 10%, а третя - більше 10%, тому вона не підійде для використання зовні (балкони, тераси), тому що тріскатиметься або псуватиметься при морозі.
І ось ми підійшли до пункту: з чого може бути зроблена плитка підлогова. Найбільш доступною є класична кераміка. Її перевагами буде ціна, різноманітність кольорів та декорів, а недолік – не найсерйозніша довговічність. Камінь/кам'яна крихта - міцна і екологічно безпечна плитка, але холодна і босоніж ходити некомфортно. Керамограніт - універсальний матеріал, здатний задовольнити різні потреби як по дизайну, так і по міцності. Клінкер - виключно міцний і довговічний матеріал, що має скромну колірну палітру. ПВХ - це плитка, виготовлена з кварцового піску та вінілу. Не боїться води та ударів.
Щоб ви не вибрали, придбати плитку для підлоги можна в нашому інтернет магазині, замовити у консультантів за телефоном або приїхати в салон АBCCeramica, що розташувався в Києві на правому березі по вулиці Кільцева 2д.
Основні характеристики плитки для обробки підлоги
Крім вищеперелічених параметрів як зносостійкість і водопоглинання, про які ми розповіли вище, важливо врахувати поверхню плитки. Ця характеристика також важлива. Якщо плитка на підлогу буде глянсовою, то, крім привабливого блиску і насиченого відтінку, вона буде слизькою і на ній будуть помітні всі забруднення (не найкраще рішення для ванної або для кухні). Матова текстура не така яскрава, але практичніша: на ній непомітні розлучення, легше доглядати і вона менш слизька. Структурна або рельєфна – незвичайна, але можуть виникнути труднощі із очищенням.
Для повної безпеки в приміщеннях, де передбачається скупчення вологи (ванна, басейн, душові, сауни і т.д.), слід вибрати вироби, що мають маркування R не нижче 9. Це індекс протиковзання (максимум може бути 13).
А щоб переконатися в належній якості продукції, додатково вивчайте її упаковку. Там ви знайдете позначку про її сорт, який буває трьох типів:
- Перший – еталон якості, допускається браку менше 5%. Позначка червоного кольору на упаковці. Така плитка на підлогу дешева не буває, але тривалість служби буде відповідною.
- Другий - шлюб не більше 5%, але більше дефектів за видимим розміром можуть зустрічатися сколи і нерівномірність забарвлення. Позначається синім кольором.
- Третій сорт - керамічна плитка для підлоги впізнається за зеленим маркуванням і найнижчою ціною на ринку аналогічних виробів.
Рада експертів: необхідно замовляти весь об'єм покриття відразу, тому що вибрати підлогову плитку ідентичного кольору пізніше не вийде. Пов'язано це з невеликими змінами техпроцесу при випаленні кераміки, що призводить до відмінності за відтінком та його насиченістю.
Чому ABCCeramica?
Купити підлогову плитку можна повсюдно, але чи зможуть інші продавці забезпечити вам швидку доставку, гарантувати якість, надати різні варіанти та лояльні умови оплати? Чи зможе один постачальник привезти вам окрім плитки та інші супутні матеріали: клей, затирання, сантехніку тощо. ? А ось ми зможемо! Звертайтесь до нас і ви будете приємно здивовані нашим сервісом та асортиментом товарів.