Фільтр1
Вибрати за параметрами
Тип поверхні
Виберіть
Колір
Виберіть
Призначення
Виберіть
Приміщення
для ганку
Країна
Виберіть
Бренд
Виберіть
Фактура
Виберіть
Тематика
Виберіть
Стійкість до температур
Виберіть
Тип матеріалу
Виберіть
Акція

Ганок має бути красивим – будинок починається звідси. Але ще важливіше, щоб вхідні сходи були функціональними: міцними, морозостійкими, зносостійкими і неслизькими. Для оформлення ганку підходять далеко не будь-які матеріали – лише ті, які відповідають низці вимог.

Основні вимоги до плитки для ганку

Волого- та морозостійкість. Щоб відповідати цим критеріям, плитка має бути щільною, малопористою. Для обробки вуличних сходів допускається використовувати матеріали з коефіцієнтом вологопоглинання трохи більше 6%. Звичайний кахель інтенсивно вбирає воду, тому для цього категорично не підходить.

Це дуже важливий критерій – від того, наскільки щільна плитка, безпосередньо залежить термін служби ганку. Вибираючи пористу кераміку, розраховуйте на те, що сходинки доведеться переробляти вже через сезон-другий.

Міцність. На крайки сходів лягає величезне навантаження, тому крихке покриття швидко зруйнується. У цій статті ми розглянемо варіанти, які відповідають цій вимогі. Мінімальна рекомендована товщина покриття – 10-12 мм.

Неслизька поверхня. Безпека понад усе – слизькі щаблі загрожують травмами. Для обробки ганку не використовуйте гладкі матеріали. При виборі не рекомендуємо відштовхуватися тільки від маркування – зручніше та корисніше оцінювати плитку з погляду здорового глузду.

Зносостійкість. За цим параметром плитку ділять на п'ять класів. Вибирайте кераміку лише 4-го та 5-го класів.

Стійкість до хімії. Ганок митимуть і чиститимуть за допомогою побутової хімії, тому покриття не повинно боятися реагентів. Про готовність матеріалів служити вірою та правдою підкаже буквене маркування – АА.

Варіанти оздоблювальних матеріалів для ганку

Розкажемо про особливості найпопулярніших матеріалів для оформлення ганку.

Натуральний камінь

2.jpg

До цієї групи входять мармур, граніт та піщаник. Мармур найбільш презентабельний - не дарма саме його вибирали для обробки у минулому. Граніт поступається мармуру в декоративних властивостях, але так само гарний як покриття зовнішніх сходів.

Переваги цих матеріалів:

  1. відмінний зовнішній вигляд;
  2. можливість реалізації різноманітних дизайн-проектів;
  3. міцність та зносостійкість;
  4. вологостійкість.

Недоліки:

  1. дорожнеча – матеріали не кожному по кишені;
  2. гладка поверхня – щоб зробити сходи безпечними, необхідні додаткові заходи;
  3. складність укладання.

3.jpg

Піщаник відрізняється від мармуру та граніту. Серед його плюсів – неслизька шорстка поверхня та привабливий зовнішній вигляд. Серед мінусів – складність догляду. І при укладанні, і в процесі експлуатації потрібно стежити за чистотою покриття. Якщо звичайний бруд ще можна відносно легко відмити, то, наприклад, цементні розлучення в'їдаються в камінь чи не намертво.

Крім того, пісковик не може похвалитися різноманітністю. Якщо вам не до вподоби такий дизайн, зверніть увагу на інші варіанти.

Клінкер

4.jpg

Один з найпопулярніших матеріалів для оздоблення вуличних сходів. Характеризується монолітною структурою – кожен кубічний міліметр плитки не відрізняється за складом від «сусідів». При виробництві клінкер обпікають у печі до двох днів – це робить матеріал несприйнятливим до високої температури.

Переваги клінкерної плитки:

  • зносостійкість - покриття практично не зношується протягом десятків років;
  • Великий термін служби - при грамотному облицювання клінкер буде служити мінімум півстоліття;
  • волого- та морозостійкість – коефіцієнт водопоглинання в межах 2-6%; це дуже щільний матеріал, який не боїться температурних перепадів – плитка витримує понад 250 циклів заморожування та розморожування тієї вологи, яка мінімально потрапляє всередину;
  • міцність – плитка витримує падіння щодо важкого металевого предмета (наприклад, гайкового ключа);
  • стійкість до ковзання – будь-який клінкер, розрахований для зовнішньої обробки, за умовчанням має шорстку неслизьку поверхню.

Це функціональні переваги плитки. Але популярність клінкер заслужив скоріше завдяки своїм декоративним плюсам. Матеріал випускають у різних форматах, завдяки чому є можливість реалізувати будь-яку задумку, пов'язану з обробкою ганку і цоколя. Окрім звичайних сходів та підсходів, виробники та магазини пропонують сходи з капіносом, прямі та фігурні плінтуси, кутові елементи тощо.

5.jpg

Що із мінусами? Їх немає. До недоліку можна віднести хіба відносно високу вартість якісних матеріалів. Але якщо порівнювати клінкерну плитку з натуральним каменем, то клінкер однозначно помітно виграє.

Керамограніт (грес)

6.png

Ще один лідер нашого рейтингу. Це молодша альтернатива клінкеру і каменю – матеріал винайшли італійці наприкінці минулого століття. Як і клінкерна плитка, грес має однорідну структуру – забарвлений на всю глибину. Як і альтернативу, керамічний граніт обпікають за дуже високої температури.

Переваги керамограніту для ганку:

  • відмінна морозостійкість; коефіцієнт водопоглинання – до 0,05%; хоча пори матеріалу мають хаотичну структуру і знаходяться в менш вигідному положенні, ніж у клінкеру, за рахунок практично нульового вологопоглинання плитка добре пручається коливань температури;
  • висока зносостійкість; щільність матеріалу близька до щільності каменю - грес не зношується навіть за дуже інтенсивного використання;
  • твердість; її визначають за десятибальною шкалою Мооса, і керамограніт займає 6-8 позиції (для порівняння – на десятій позиції знаходиться алмаз);
  • стійкість до хімії та вицвітання; плитці не страшні реагенти та сонячні промені.

Важливо! Для укладання на сходах підходить не будь-який керамограніт. Вибирайте з таких видів: матового, структурованого та лаппатованого. Не використовуйте полірований та смальтований види – перший слизький, а другий – неміцний.

І, знову-таки, поки що ми говорили про функціональність гресу. Але, використовуючи керамограніт, ви можете отримати рішення будь-якого «сходового» завдання. Наприклад, оформити ганок не рядовими сходами, а елементами з капіносом.

7.png

Такі елементи можна купити або замовити у спеціалізованій компанії. Другий варіант кращий, оскільки в цьому випадку враховуються особливості конкретного проекту. До того ж, у продажу є обмежена кількість колекцій плитки з «носиками», тоді як на замовлення виготовлять вироби з будь-якої плитки. Більше того, у такій компанії вам виконають різання та інших елементів – наприклад, плінтусів. Віддаючи розв'язання цього завдання на відкуп фахівцям, ви отримаєте саме той результат, який розраховували.

Недоліків у керамічного граніту, мабуть, немає. Він характеризується відмінною функціональністю, величезною дизайнерською різноманітністю та варіативною вартістю – можна підібрати плитку на будь-який смак та гаманець.

Бетонна плитка

8.png

Ганок можна облицьовувати і тротуарною плиткою з бетону. Це не найпопулярніше рішення, але воно також має місце.

Переваги бетонних оздоблювальних матеріалів:

  • доступність - плитка не вдарить по кишені;
  • відносна простота укладання та різання;
  • антиковзкий ефект.

Недоліки:

  • відносно невисокий декоративний ефект – хоча є і привабливі варіанти, все ж таки «бетон» поступається красою каменю та його штучним аналогам;
  • задоволена слабка морозостійкість – тротуарна плитка має багато часу;
  • нижчий термін служби.

Це варіант для тих, хто шукає компроміс між красивою картинкою, функціональністю та доступністю.

Полімерпіщана плитка

9.png

Цей матеріал – новинка будівельного ринку, що з'явилася кілька років тому. Плитку виготовляють з піску (три чверті об'єму), полімерів та пігментів. Компоненти змішують при температурі понад 200 градусів, після чого сировину розливають формами.

Плюси полімерпіщаної плитки:

  • вологостійкість – матеріал не пропускає вологу та не боїться негативних температур;
  • міцність – плитка добре пручається механічному навантаженню;
  • неслизька поверхня;
  • великий термін служби – до 50 років;
  • солідна палітра кольорів.

Мінуси:

  • відносно невисокий декоративний ефект - при всій привабливості, цей варіант поступається каменю, клінкеру та керамограніту; навряд можна порекомендувати використовувати полімерну плитку для оформлення презентабельного ганку – це скоріш функціональні матеріали з ухилом в естетику;
  • Невелика різноманітність форматів, текстур та фактур.

Гумова плитка

10.jpg

Як облицювальний матеріал, гумова плитка вже існує досить давно. Але як елемент для оформлення сходів це теж новинка. У складі покриття: гумова крихта, поліуретан, оксид титану, барвники.

Переваги «гуми»:

  • вологонепроникність - гума взагалі не вбирає воду;
  • міцність - ніяке механічне навантаження (в контексті практичного використання) плитці не страшне;
  • безпека - навіть при падінні на гумовий ганок складно отримати серйозну травму;
  • антиковзний ефект - якщо в інших варіантах часто використовують додаткові гумові накладки, то тут всі сходи виконані з неслизького матеріалу;
  • широка палітра кольорів і можливість нанесення принтів;
  • незалежність від типу основи – покриття монтують як на бетонну основу, так і на дерево чи метал;
  • доступність;
  • простота укладання та догляду – з цим легко впорається навіть нефахівець.

11.jpg

Мінус гумової плитки очевидний - це не той матеріал, який підходить для обробки більш-менш солідних проектів. Зовнішній вигляд гуми відрізняється простотою і не вражає дизайнерськими вишукуваннями.

Що ж вибрати?

Для більшості випадків оптимальні варіанти – клінкерна та керамогранітна плитка. Тільки вони відповідають чотирьом головним критеріям: стильному привабливому зовнішньому вигляду, чудовій функціональності, різноманітності та доступності. Інші варіанти можна віднести до альтернативних - їх використовують або в ексклюзивних, або, навпаки, бюджетних проектах.

Де купити? Наприклад, у ABC Ceramica – тут ви отримаєте не лише можливість придбати якісні матеріали, а й консультацію фахівців. А ще – повноцінне рішення з обробки ганку та цоколя: від вибору матеріалів до порізки та поклейки плитки для сходів.