Робоча зона — «найгарячіше» і найбрудніше місце на кухні. Це простір, що включає в себе стільницю і частину стіни до шафок. Вертикальну частину називають фартухом. Він приймає на себе основний «удар» — бризки, жир, кіптяву, побутову хімію. Ця зона має бути практичною і витривалою, тому найчастіше фартух на кухню з плитки — безкомпромісний варіант.
Так, є й інші ідеї оформлення робочого простору — від банального фарбування до використання сучасних матеріалів. Але досі кераміці віддає перевагу переважна більшість споживачів.
Переваги плитки на фартук кухні
Чому плитка — безпрограшний і найбільш затребуваний матеріал, який служить захисним «екраном»? На це є чимало причин.
- Простота експлуатації. Кераміку легко мити, вона не боїться мийних засобів. Навіть матовий кахель легко піддається очищенню, а вже глянсовий і поготів.
- Привабливий зовнішній вигляд. Навряд чи потрібно комусь доводити, що фартух з плитки на кухню — це дуже стильно і красиво.
- Різноманітність облицювальних матеріалів. Давно в минулому мізерний вибір між чехословацькою та югославською керамікою розміром 15х15 см. Сьогодні вашій увазі тисячі оригінальних колекцій.
- Доступність. Навіть на мінімальну зарплату можна дозволити собі купити плитку на робочу стіну. Поряд із дорогою керамікою, є багато бюджетних варіантів, які не менш красиві та практичні. Враховуйте й те, що робоча зона — це всього лише кілька квадратних метрів.
- Термостійкість. Сусідство з плитою і гарячими каструлями не заважає плитці залишатися неушкодженою і привабливою.
- Стійкість до ударів. На кухні трапляється різне, але кераміка витримує багато чого.
Погодьтеся, список плюсів підкуповує. Єдиний недолік плитки на фартух кухні — бажання міняти облицювання на варіанти з усе нових і нових колекцій. Яким би красивим не був кахель, наша фантазія невгамовна.
Яку плитку вибрати для робочої зони
Виробники пропонують величезну кількість кухонних настінних матеріалів.
Найбільш практичний варіант. Керамічний граніт дуже міцний і не вбирає вологу. А значить, не втрачає якості з часом. Для фартуха найчастіше використовують формати 60*60 см і 60 на 120. Однієї плитки якраз вистачає, щоб заповнити простір між стільницею і шафами по висоті. Для оздоблення основної стіни зазвичай потрібно 5-6 квадратних плит або 3-4 прямокутних зазначених розмірів.
Крім цих матеріалів, зараз дуже затребуваний великоформатний керамограніт (аж до 160х320 см). На робочу стіну знадобиться всього один такий елемент — зона виходить монолітною, зі стиками лише в кутах. Цю ж плитку часто використовують для виготовлення стільниці. У цьому разі фартух стає з нею єдиним цілим.
Поціновувачам дрібноформатної плитки на кухню робоча зона з мозаїки точно припаде до душі. Найпопулярніші матеріали, з яких виготовляють чіпи — кераміка, керамограніт, скло. Відносний мінус цього варіанту — велика кількість швів, але проблему вирішує епоксидна затирка. Якісна фуга буде бар'єром для вологи і не завадить простоті догляду.
Альтернатива оригінальному дрібноформату — плитка під мозаїку. Це кахель середніх розмірів із відповідною фактурою.
Так називають 15х7,5 см керамічної класики. Дуже добре підходить для декорування кухонного фартуха. Стильні «цеглини» можна укладати як «шов у шов», так і в інших розкладках — наприклад, врозбіг або «ялинкою».
До цієї ж категорії можна віднести і трохи більшу плитку з аналогічним співвідношенням сторін. Важливо, що такий формат дає можливість варіювати розкладку, візуально не втрачаючи цінний простір.
Самобутній стиль — орнаментальна плитка нагадує клапті тканини. Подібний кухонний фартух прекрасно вписується в інтер'єр, виконаний у дусі сільського провансу або в затишному скандинавському стилі. Якщо багато інших стилістик «розмазані», то печворк завжди легко впізнаваний. Завдяки великій кількості елементів, зовсім необов'язково обмежувати себе двома-трьома. Можна виткати робочу зону з десятка-другого візерунків, розкидавши їх по стіні в хаотичному порядку.
Плитка буває не тільки прямокутною. Фартух — ідеальне місце для кераміки нестандартної форми. Наприклад, для кахлю у вигляді сот. Шестикутник (гексагон) уже сам по собі має оригінальний та елегантний вигляд, а якщо в нього ще й приваблива текстура...
Не менш стильно і виграшно виглядає ромбоподібний кахель. Зазвичай така плитка йде в колекції разом із декоративними елементами-вставками. Оцініть, наскільки стильно виглядає на фото подібна плитка на кухню — фартух стає ще й релакс-локацією.
Звичайно, наведеними прикладами матеріали для фартуха не обмежуються. Використовуйте той кахель, який відгукується в душі і гармонує з основами дизайну, меблями і кухонними аксесуарами. Упевнені, в інтернеті в нашому каталозі ви знайдете відповідний варіант. Якщо ви з Києва, запрошуємо в наш склад-магазин. Якщо ви не зі столиці, є доставка плитки по Україні. Ставте запитання — ми допоможемо зробити грамотний вибір.