Фільтр
Вибрати за параметрами
Тип поверхні
Виберіть
Колір
Виберіть
Призначення
Виберіть
Приміщення
Виберіть
Країна
Виберіть
Бренд
Виберіть
Фактура
Виберіть
Стійкість до температур
Виберіть
Товщина
Виберіть

У нульових з'явився великоформатний керамограніт. Декілька років тому на ринок «викинули» чергову новинку – величезні ультратонкі листові матеріали товщиною 3-7 мм. У цій статті поговоримо про властивості, переваги та виробництво тонкого керамічного граніту.

Ультратонкий надвеликий керамограніт – що це за матеріал?

Плитка цього формату характеризується такими параметрами: розміри – 3600 мм, товщина – 3-7 мм. Такі незвичайні характеристики не роблять матеріали функціонально неповноцінними – керамограніт зберігає властиві йому властивості.

Споживачі полюбили формат за можливість мати ефект суцільного безшовного покриття. Для тих, хто не бажає миритися із сіткою зі швів, тонкий великоформатний керамограніт став дуже приємною знахідкою.

Переваги тонкого великоформатного керамограніту

2.png

У кожного споживача свої переваги та у будь-якого типу плитки – свої переваги. Але великоформатний керамічний граніт стоїть окремо – у нього багато плюсів, які не перетинаються з перевагами інших форматів.

Відчуття свободи та простору. Розмір, як і колір кераміки, має відношення до сприйняття покриття. Велика плитка дає ілюзію збільшення простору – це великий плюс як власників скромних квартир, так господарям нескромних пенатів.

Широка сфера застосування. Велику плитку можна використовувати як для облицювання стін та підлог, так і для оформлення стільниць та аналогічних конструкцій. Цим активно користуються дизайнери інтер'єрів, постійно шукаючи нові цікаві рішення. Завдяки малій товщині та незначній вазі такі плити допускається використовувати і для обробки стель – неприпустима розкіш для товстих плит. Сфера застосування включає житлові приміщення, офісні інтер'єри, фасади – характеристики плит дають змогу не залежати від експлуатаційних умов.

Ефект моноліту. Один із умовних мінусів керамічної плитки – наявність швів між елементами. Далеко не завжди це недолік, тому й справедливе застереження щодо умовності. Проте для певної категорії споживачів це серйозна вада. Великий керамограніт або мінімізує кількість стиків або дозволяє повністю обходитися без зазорів. Максимальна довжина плитки на сьогодні – 3600 мм. Цього цілком вистачає для безшовного оздоблення, наприклад, стандартної ванни або туалету.

Швидкий монтаж. Обмовимося – при облицюванні малої площі великоформатний керамічний граніт не дає збільшення у швидкості. Він вимагає ретельної підготовки та зусиль кількох фахівців. Але при обробці об'ємних приміщень вже є помітне прискорення - ніщо не заважає одним махом підкорювати кілька квадратних метрів.

Гігієнічність. Шви – вразливе місце покриттів із плитки. Неякісна затирка та підготовка основи відгукуються появою бруду та плісняви. З великою плиткою таких проблем не буде за замовчуванням.

Модний тренд. Крупноформат – це красиво та модно. Не потрібно бути крутим дизайнером, щоб перетворити сіре приміщення на стильний простір. Незалежно від того, чи використовуєте ви плитку у ванній чи у холі, приміщення від цього лише виграє.

3.png

Відмінна функціональність. Керамічний граніт сам по собі, без прив'язки до розміру – матеріал, стійкий до різних негативних впливів: ударів та подряпин, низької та високої температури, побутової хімії, сонячних променів, вологи. Він чудово почувається і у вологій душовій, і як стільниці, і в ролі камінної прикраси.

Дизайнерська різноманітність. Виробники великоформату вже освоїлися з технологією і радують покупців великою кількістю різноманітних колекцій. Наприклад, тільки у виробника-піонера Laminam зараз понад сотню текстурних варіацій. Адже фабрик, що випускають велику плитку, дуже багато.

Екологічність. Матеріал безпечний для здоров'я та навколишнього середовища. Усі компоненти плит натурального походження.

Технологія виробництва великоформатного тонкого керамограніту

4.png

Уявіть виробничу лінію завдовжки понад триста метрів. Це реалії сучасних фабрик, що випускають ультратонкий штучний камінь. Окрім основної лінії, є й ряд допоміжних: лінії обрізки, поклейки, виробничого контролю та ін. На батьківщині керамограніту – в Італії – більшу частину виробничих процесів обслуговує автоматика – роботи використовуються практично на всіх лініях.

Цікавий факт! Вартість основної лінії – майже 20 млн. доларів. Саме тому тонкий керамограніт може бути бюджетним матеріалом.

Виробничий процес розбитий на шість основних етапів:

  • підготовка сировини – перемелена суміш різних компонентів має коефіцієнт вологості 2%;
  • пресування - сировина стає спресованим листом "за допомогою" 15 млн кг, які тиснуть на нього;
  • обрізка – після пресування майбутній керамограніт має нерівні краї, тому необхідне припасування під потрібний розмір; точність обрізки – плюс-мінус 10 мм;
  • сушіння - на цьому етапі з листа «вичавлюють» вологу;
  • випалювання – щоб плитка отримала необхідні властивості, її обпалюють при температурі 1200 градусів; до речі, пекти теж дуже довга – близько 150 метрів;
  • контроль якості - на фінальній стадії плитку обов'язково перевіряють за списком критеріїв.

5.png

У різних виробників процеси трохи можуть відрізнятися, але так чи інакше описані етапи мають місце скрізь. Після випалення листи охолоджуються кілька днів, а потім настає черга повторного обрізання, оскільки плитка все ще не відповідає необхідним розмірам. Після обрізки керамічний граніт обробляють абразивами.

Якщо говорити про виробництво полірованої плитки, то наступний етап – полірування лицьової частини. Керамограніт не виробляють гладким і блискучим – щоб поверхня набула потрібного вигляду, на одному із заключних етапів її ретельно полірують.

6.png

Здавалося б, це фініш. Але ні, виробники укріплюють керамічний граніт скловолокном. Після попередніх етапів роботизована система приклеює полотно до плитки. Це необхідна умова для тонкої широкоформатної плитки, яка, на відміну від звичайного керамограніту, не має запасу міцності. Етап поклеювання скловолокна вирішує цю проблему і знімає всі питання, пов'язані з функціональністю ультратонких матеріалів товщиною від 3 мм.

7.png

Нарешті плитку знову перевіряють, після чого упаковують – керамограніт готовий до транспортування в магазини або прямо до кінцевого покупця.

Найбільші виробники тонкої плитки

Осередок виробників ультратонкого керамограніту знаходиться в Італії. Тут винайшли і "граніт", і його "підвид" малої товщини. Безпосередньо за розробку тонкої плитки відповідає компанія Laminam. В Італії розташовується два заводи бренду. Фабрика випускає керамічний граніт 3000х1000 мм товщиною 3-5 мм та 3240х1620 товщиною 5, 6 та 12 мм.

Цікавий факт! Більшість італійських плиткових підприємств розташовані в місті Сассуоло. У цій столиці світової індустрії облицювальної плитки на відносно невеликій площі збудовано понад триста заводів. 80% італійської плитки виробляється у цьому районі.

8.png

Lea Ceramiche. Ще один італійський бренд. Виробляє великоформатний керамограніт 3000х1000 мм та 2600х1200 мм товщиною 3,5-6 мм.

Grespania. Іспанська фабрика випускає тонкий керамічний граніт під брендом Coverlam. В асортименті плити 3600х1600, 3240х1620, 3000х1000 та 2600х1200 мм. Товщина – 3,5-12 мм.

Cerrad. Польська компанія, яка виготовляє великоформатну плитку розміром 3240х1620 мм товщиною 5 та 6 мм. Продукція відома під маркою Ultime.

Apavisa. Іспанський бренд, який виробляє тонку кераміку форматів 3240х1620 мм (12 мм) та 2600х1200 (6 мм).

Imola Ceramica. Ця фабрика-старожил – заснована в Італії наприкінці 19 століття. З її лінії сходить плитка розміром 2400х1200 мм (6 мм).

Tubadzin. Це бренд польського виробника Monolith. Також спеціалізується в основному на одному ультракрупному форматі – 2400х1200 мм (6 мм).

Cotto d’Este. Нарешті, ще один "італієць" - фабрика випускає плитку під маркою Kerlit. Її асортимент багатший – 3000х1000, 2600х1200 та 2500х1000 (3,5-6 мм).

Звичайно, цими виробниками світ тонкого великоформату не обмежується – конкуренцію їм становлять багато інших компаній. Крім того, в лінійці цих та інших фабрик можна зустріти й інші розміри («менш крупноформатні») – наприклад, 1200х200, 3000х330 або 1500х500.

Де купити тонкий керамограніт великого формату

Транспортування та зберігання гігантської плитки пов'язане з труднощами. У тому числі і з цієї причини необхідно вибирати постачальника, який дотримується всіх умов. Ще один важливий критерій – готовність та можливість консультування з приводу вибору укладання та різання великоформату.

Один із таких постачальників – компанія ABCCeramica. Тут підкажуть оптимальне рішення і доставлять плитку Києвом або в інше місто України. Ознайомитися з плиткою та отримати консультацію можна як онлайн в інтернет-магазині, так і в салоні, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Академіка Заболотного 3. Звертайтеся – ми допоможемо вибрати тонкий керамічний граніт з урахуванням всіх особливостей.