Фільтр
Вибрати за параметрами
Тип поверхні
Виберіть
Колір
Виберіть
Призначення
Виберіть
Приміщення
Виберіть
Країна
Виберіть
Бренд
Виберіть
Фактура
Виберіть
Стійкість до температур
Виберіть
Товщина
Виберіть

Великоформатний керамограніт з'явилася на ринку облицювальної кераміки відносно нещодавно. Як тільки стали дозволяти технології, виробники відповіли на попит споживачів – багато хто втомився від невеликої кахлі та тяжіє до солідних розмірів. Сьогодні є величезна кількість колекцій габаритної плитки.

Широкоформатний керамограніт – що це таке?

У цій категорії – велика квадратна та широкоформатна (з нерівним співвідношенням сторін) кераміка. Один з найбільш популярних варіантів - плитка 600х600 мм. Найчастіше її укладають на підлогах в офісах та торгових центрах, а також на стінах вентфасадів.

Як настінне облицювання використовують, в основному, широкоформатну плитку. Ще один популярний розмір – 600х1200 мм. Не менш цікаво виглядає керамічний паркет - витягнута плитка, що імітує поширений однойменний матеріал або ламінат.

Останні кілька років у тренді – плитка розміром до 3 м. Є й ще більші варіанти. Оскільки подібна кераміка важить чимало, виробники попрацювали над її товщиною – сьогодні можна придбати шести-і навіть триміліметрову плитку.

У більшості випадків, що стосуються плитки великого формату, йдеться про керамограніт – міцний і щільний матеріал, що міцно потіснив звичний кахель. Логічно, адже за таких габаритів щодо крихкої пористої кераміки складно конкурувати з більш «просунутим» матеріалом. Хоча є великий вибір великоформатних колекцій звичайної плитки, призначеної для обробки приміщень.

Переваги великого формату

У кожного розміру свої плюси та шанувальники. Є переваги і цей формат. І чимало.

  • Мінімальна кількість швів. У деяких випадках сітка зі стиків між плитками – це красиво та доречно. Але багато хто прагне максимально цілісного покриття. Чим більша кераміка, тим менше в результаті швів і тим монолітніше виглядає облицювання. Мінімум стиків – це ще й питання практичності. Шви – вразливе місце покриття, тому великоформат підвищує термін служби полотна та вирішує гігієнічну проблему. Мінімум обрізування. Підрізування керамограніту – це додаткові витрати та мінус кілька очок до ефектності обробки. Якщо використовувати велику плитку, в деяких приміщеннях можна взагалі обійтися без різання.
    • Солідний зовнішній вигляд. Плитка 60 на 60 см на підлозі торгового центру виглядає значно ефектніше, ніж невелика кераміка. Ванна кімната, оформлена габаритною кахлем, набуває рис монументальності.
    • Різноманітність дизайнерських розкладок. Широкоформатна кераміка має на увазі більше варіантів укладання, ніж будь-яка інша.
    • Висока швидкість облицювання. Чим дрібніше кахель, тим довше його укладати. Габаритні матеріали люблять не лише покупці, а й виконавці – ремонт просувається швидше.

    Що необхідно враховувати, плануючи обробку великоформатом

    Великі матеріали пред'являють низку вимог:

    1. рівну основу; чим більше кахель, тим якіснішою має бути поверхня стін і підлог;
    2. клей із хорошою адгезією (зчеплення матеріалів між собою); плиткової суміші нелегко намертво тримати велику та важку кераміку, тому клей необхідно вибирати грамотно;
    3. досить велике приміщення; півметровий кахель у мініатюрній «хрущовській» ванній не завжди виглядає доречно – слід порівнювати розміри приміщення та облицювального матеріалу.

    Широкоформатна плитка – де купити?

    Зупинились на солідному форматі? В інтернет-магазині ABCCeramica (abcceramica.com.ua) величезний вибір кераміки та керамограніту великих розмірів за доступною ціною. Можлива доставка як у Києві, так і по всій Україні. Перш ніж купити варіант, що сподобався, скористайтеся допомогою консультанта - він відповість на питання, що цікавлять.