В Україні в переважній більшості випадків плитка на кухню — безальтернативний оздоблювальний матеріал. Не тому, що інших варіантів немає, а через народну любов до універсальної звичної кераміки. Розглянемо, як вибрати кахель для облицювання найпопулярнішого приміщення в будинку.
Загальні моменти вибору
Варіантів облицювальної кераміки багато. Найбільш затребувані для оздоблення кухні — кахель і керамограніт.
Кахель для кухні
Іноді кахлем називають будь-яку плитку, але це не цілком правильно. Під цим терміном ховається пориста плитка, зазвичай покрита тонким шаром глазурі. Такий матеріал вирізняється невисокою щільністю і міцністю, хорошим вологопоглинанням, відносною простотою обробки.
Керамограніт
Набагато молодший матеріал. Для нього характерні висока щільність, міцність і структурна однорідність. Керамічний граніт майже не вбирає вологу. Плитку складно різати і свердлити.
І кахель, і керамограніт — широко використовувана плитка для кухні. Обидва варіанти здатні служити довгі роки, хоча останній має переваги перед першим:
- довший термін експлуатації;
- відмінна зносостійкість — завдяки однорідності і міцності, не втрачає колір, текстуру і якість багато років;
- стійкість до сонячного світла.
Про те, на чому зупинитися, підкажуть наступні розділи.
Плитка для кухонної підлоги
Тут краса не повинна обмежувати функціональність. Красива, але маломіцна і слизька кераміка на підлозі — викинуті гроші і пошарпані нерви. Кухонна плитка для підлоги має бути безпечною та ударостійкою.
На кухні не рідкість чашки і каструлі, що падають. Буде прикро, якщо новий кахель не виправдає надій і трісне або відпаде. Товщина плитки для підлоги має бути мінімум 7-8 мм. Але цей параметр не найважливіший — більш пильну увагу слід приділити типу матеріалу. Для облицювання підлоги «їдальні» рекомендується використовувати керамограніт.
Цей матеріал інакше називають штучним каменем, і він повною мірою цій назві відповідає. Так, це не гумова плитка, і керамограніт теж може лопнути від падіння важкого предмета, але шанси на «виживання» у нього помітно вищі, ніж у кахлю.
Кухня — місце пролитої води й олії. Глянцева плитка плюс волога можуть стати причиною травм і ударів. Тому головна рекомендація в контексті безпеки — вибирайте матовий кахель на кухню. Ще краще, якщо це буде антиковзкий матеріал — або з легким рельєфом, або з хімічно обробленою поверхнею і високим опором до тертя. Тут, знову-таки, буде доречно зупинитися на керамограніті — точніше, на одному з таких його видів:
- матовому;
- сатинованому;
- структурованому.
Про їхні особливості можна почитати в інтернеті в нашому блозі або дізнатися у фахівців ABCCeramica.
Вимоги до міцності настінної кераміки нижчі, але зате більше претензій до простоти догляду за кахлем. Робоча зона постійно контактує з їжею і побутовою хімією, тому плитка має бути стійкою до них і легко піддаватися очищенню.
У плані стійкості до хімії облицювальні матеріали діляться на класи з буквеним маркуванням. Вибирайте кахель, позначений літерами А і АА, залишаючи поза увагою керамічну плитку для кухні нижчого класу: АВ, АС і АD.
Що вибрати: глянсову чи матову плитку для стін? З глянцю добре прибирається бруд, але на ньому залишаються розводи. Матову плитку не так легко чистити, але й сліди води та хімії на ній не так видно. Рахунок 1:1 — вибирайте те, що вам більше до душі.
Для фартуха годиться і кахель, і керамограніт. Але є одне «але» — стільниця. Останніми роками все частіше її виготовляють із великоформатного керамічного граніту. Це дуже красиво і сучасно. А якщо стільниця зі штучного каменю, то й фартух бажано робити теж із нього. Ба більше, замовники і майстри прагнуть до того, щоб малюнок горизонтальної робочої зони мав логічне продовження на вертикальній. Наприклад, «мармурові» прожилки стільниці плавно перетікають на стіну, складаючи єдину непорушну композицію.
Висновок: якщо вам важливі практичність і дотримання трендів, вибирайте керамічний граніт. Якщо ж це не принципово, зупиняйтеся на тому варіанті, який вам найбільше сподобався.
Дизайнерські рекомендації
Дизайн-рішень нескінченна кількість, але можна дати кілька рекомендацій щодо вибору плитки в кухню:
- світла кераміка універсальна; крім того, вона візуально збільшує невелике приміщення;
- чорна плитка — особливо, середнього і великого формату — додасть інтер'єру шику;
- кахель із текстурою дерева і каменю теж універсальний, хоча більш тяжіє до стилів лофт, кантрі, прованс;
- сіре облицювання менш виразне, але відмінно підкреслює дорогі меблі та техніку;
- панно на робочій зоні краще викладати в об'ємному просторі;
- фартух не повинен зливатися з підлогою і меблями — потрібні контрасти;
- непомірна еклектика підходить тільки для любителів — на кухні краще спокійна атмосфера, а кричущими відтінками краще лише розставляти акценти;
- яскрава палітра має право на існування, але помітні кольори краще приживаються у великій кухні.
Звичайно, для створення вашої ідеальної сімейної зони добре було б звернутися по допомогу до дизайнера інтер'єру, подивитися фото прикладів, підібрати матеріали і виконати візуалізацію. А купити кафель для кухні можна в ABCCeramica, обравши кахель або в каталозі на сайті, або на складі-магазині в Києві (з доставкою по столиці та Україні). Ми допоможемо підібрати кераміку за ціною і описаними вище параметрами.