Фільтр1
Вибрати за параметрами
Тип поверхні
Виберіть
Колір
Виберіть
Призначення
Виберіть
Приміщення
для ванної
Країна
Виберіть
Бренд
Виберіть
Фактура
Виберіть
Тематика
Виберіть
Стійкість до температур
Виберіть
Тип матеріалу
Виберіть
Акція
Санвузол - напевно, єдине місце в будинку, де оздоблення керамікою відноситься до стовідсоткового must have. Плитка для ванн була, є і ще довго буде найпопулярнішим облицювальним матеріалом. Вона красива та практична, функціональна та надійна. Розглянемо питання, пов'язані з її вибором.

Як вибрати плитку для ванної кімнати?

Вибираючи плитку у ванну, враховуйте:

  • площа приміщення та розміри матеріалів;
  • тип кераміки;
  • поверхня - стіни або підлога;
  • колір кахлю;
  • пористість та фактуру полотна.

Далі докладніше про ці умови.

Якою має бути плитка для ванни? Основні характеристики

Щоб купити плитку для ванної, не помилившись з вибором, потрібно розуміти, які види облицювальних матеріалів існують.

Кахель

Звичайна керамічна плитка, яку виготовляють із суміші глини, піску та кварцу. Найчастіше вона покрита глазур'ю. Матеріал пористий та добре обробляється. Підходить для стін та підлог.

Керамограніт


Щільна, спресована, обпалена за високої температури, плитка. Майже не вбирає вологу. Обробляється гірше, ніж кахель, але практичніше та міцніше.

Скляна

Менш поширений тип. Зазвичай зі скла виробляють мозаїку та об'ємні блоки. Мозаїкою можна оформлювати приміщення цілком, а ось блоки використовують для створення стильних перегородок або вікон.

Щоб купити кахель у ванну правильно, звертайте увагу на такі характеристики.

Тип плит – для підлоги або для стін.
  1. Стійкість до хімії. Ванна - "найхімічніша" зона в квартирі, тому вибирайте матеріали з позначкою А або АА за шкалою, градуйованою від А до D.
  2. Клас зносостійкості. Є п'ять класів за стандартом PEI - від I до V. Кахельна плитка у ванну не вимагає відповідності найвищому класу - вибирайте ІІ або ІІІ.
  3. Антиковзний ефект. Враховуючи концентрацію вологи у приміщенні, до підлогової кераміки підвищені вимоги. Стійкість плитки за цим параметром може маркуватися літерою R, але рекомендуємо відштовхуватися від тактильних відчуттів і здорового глузду.
Навіть якщо вам пропонують плитку для підлоги у ванну недорого, відмовляйтеся, якщо вона глянсова і слизька.

Ідеї дизайну для укладання плитки у ванній

Зараз можна купити плитку у ванну будь-яких типів, розмірів та кольорів. Це дає можливість реалізувати в інтер'єрі будь-яку ідею: у стилі класики, модерну, лофт, провансу, мінімалізму, хай-тек, етнічному, кантрі… Важливо, щоб оформлення ванної відповідало загальному дизайнерському настрою будинку чи квартири. Хоча й тут немає жодної диктатури.

Оскільки більшість санвузлів мають скромну площу, є сенс візуального збільшення простору. Цього можна досягти завдяки використанню світлих відтінків, глянсової кераміки, відмови від великого формату та строкатих мотивів. Зоровому розширенню посприяє і горизонтальна орієнтація плитки у ванній - купіть прямокутний кахель і покладіть його «цеглиною».

Плитку для ванної купити в ABCCeramica

Ознайомтеся з нашим каталогом плитки для ванної – ціни за квадратний метр одні з найпривабливіших на ринку. На сайті в інтернеті або в магазині-складі ABCCeramica у Києві ви точно знайдете колекцію на свій смак, з розрахунком на реалізацію вашого проекту. Ми оцінимо особливості інтер'єру та підкажемо оптимальне рішення. Якщо ви живете не в столиці — не проблема, є доставка Україною.

Ми пропонуємо плитку будь-яких видів у широкому асортименті – від кахлю та керамограніту до клінкеру. Багато матеріалів йдуть дизайнерсько закінченими колекціями, що включають фонову кераміку, декори та елементи, що акцентують (фризи).

Який розмір плитки підійде для ванної кімнати?

З погляду дизайну, розмір кераміки залежить від площі та обсягу приміщення. Стандартне правило: що менше ванна, то менша плитка. Це правило, звичайно, зовсім не висічено у камені.

У більшості випадків доречно вибирати плитку у ванну в Києві невеликого та середнього формату. Винятком може бути надгабаритний керамограніт (до 160х320 см) – одна плита може покрити всю стіну або підлогу, дозволяючи обійтися без стиків.

Якщо потрібно візуально розширити кімнату, є сенс розташувати плитку горизонтально. Якщо необхідно збільшити висоту, використовуйте вертикальну розкладку. Для цих маніпуляцій потрібна прямокутна кераміка – бажано вузькоформатна (наприклад, 20х60 см).

Яку плитку для ванної вибрати: матову чи глянсову?

В обох випадках плитки для ванної ціни неправильного вибору може стати недоотримання очікуваного ефекту. Так, глянцева кераміка:
  • добре виглядає і в маленьких, і великих кімнатах;
  • підходить для обробки у більшості стилів;
  • здатна зробити скромний санвузол по-королівськи розкішним;
  • відбиває світло і множить об'єм - гарна для невеликих ванн;
  • не вбирає бруд;
  • вимагає регулярного догляду - на глянці добре видно розлучення;
  • має слизьку поверхню - не рекомендується для підлоги.

У свою чергу, матова плитка:

  • завжди елегантна і служить чудовим фоном для будь-якого інтер'єру;
  • невибаглива до догляду - приховує пил, розлучення, бруд, сліди бризок;
  • у випадку з пористою кахлем може вимагати більше причепьного до себе уваги;
  • нерідко має «вбудований» протиковзний ефект;
  • більше підходить для середніх за розміром та об'ємних кімнат.
  • Що вибрати для ванної кімнати: керамічну плитку або керамограніт?
  • Головні відмінності керамограніту від керамічної плитки – міцність, щільність та однорідність. Штучний камінь здатний витримати падіння щодо важкого предмета та не тріснути. Він не вбирає вологу, а це додатковий плюс для ванної кімнати. Однорідна структура робить матеріал дуже зносостійким навіть через десятки років він не втратить колір і текстуру.
Ці параметри дають можливість виготовляти плити дуже великого розміру. М'яка кераміка поступається «камінню» у габаритах. Якщо цінуєте великоформат, тоді вибирайте керамограніт.

Ще один плюс матеріалу – певний антиковзний ефект матових плит. Це важливо для підлогового облицювання санвузлів.

З іншого боку, ви можете купити плитку для ванної недорого - звичний кахель зазвичай коштує дешевше. Але різниця у вартості може бути незначною, а якщо врахувати надійність та довговічність керамограніту, то ще велике питання, який варіант у результаті економніший.

Резюмуючи, зауважимо, що принадність облицювальної кераміки в тому і полягає, що будь-який варіант для внутрішнього оздоблення має право на життя. При правильному укладанні та належному догляді і кахель, і керамограніт довго радуватимуть очі і душу.