Фільтр1
Вибрати за параметрами
Тип поверхні
Виберіть
Колір
Виберіть
Призначення
для підлоги
Приміщення
Виберіть
Країна
Виберіть
Бренд
Виберіть
Фактура
Виберіть
Стійкість до температур
Виберіть
Акція
Товщина
Виберіть

Керамогранітна плитка - це сучасний оздоблювальний матеріал. Він успішно поєднує у собі найкращі характеристики: надійність і естетичну привабливість, з цих причин він користується активним попитом. На сьогоднішній день виробники готові  запропонувати різні види керамограніту, із яких часто важко вибрати необхідний, врахувавши всі деталі.

Особливості:

  • Головною особливістю керамогранітної плитки вважають її підвищену  міцність серед облицювальних матеріалів. Саме тому така підлога може використовуватися довго і добре переносить будь-які механічні впливи. 
  • Керамогранітна плитка також добре витримує вологу. Це пов'язано із її низькою пористістю. Тобто, вона майже не поглинає воду і може використовуватися у вологих приміщеннях та біля басейнів. 
  • Крім вологи, вона також витримує перепади температур. ЇЇ можна використовувати як на вулиці, так і у теплих приміщеннях.
  • Також керамограніт на підлогу проявляє свою високу зносостійкість. Правильно укладена плитка може слугувати десятиріччя при правильному догляді.

Плитка на підлогу керамограніт - яким буває?

Керамограніт ділиться на 6 класів в залежності від його зносостійкості:

  • Клас 0: Плитку можна використовувати лише для оздоблення стін.
  • Клас 1: Матеріал підходить для жилих приміщень, в яких ходять у домашніх капчиках або босоніж  (ванні чи спальні кімнати).
  • Клас 2: Керамічна плитка підходить для укладання підлоги, по якій ходять у звичайному взутті – для підлоги у квартирах та садибах, виключая кухні, вітальні і інші приміщення, де багато ходять. 
  • Клас 3: Підходить для укладання у приміщеннях, які часто використовуються (кухні в квартирах та житлових домах, вітальнях, коридорах, терасах), має у своєму складі невелику  кількість абразивных речовин, але не витримує важкого вуличного взуття з жорсткою підошвою та підборами.
  • Клас 4: Матеріал підходить для оздоблення підлоги, де регулярно ходять у вуличному взутті (готелі, музеї та виставочні центри). 
  • Клас 5: Підходить для приміщень, по яким багато людей переміщуються у брудному взутті (торгівельні центри, внутрішні приміщення у аеропортах, промислових цехах).

Також часто плитка маркується додатковими знаками, які означають твердість плитки і рекомендації по  місцю призначення. 

Як обрати та де купити керамограніт на підлогу?

Обираючи керамограніт для підлоги потрібно врахувати і наступні характеристики:

  1. Можливість вибору товщини плити. Виробники пропонують моделі, товщиною від 7 мм до 3 см, що має безпосереднє відношення до міцності.
  2. Вид: зустрічається матовий неполірований керамограніт. Є найстійкішим видом, але найменш декоративним, бо його важко чистити. Користується популярністю полірований керамограніт. Це покриття блискуче і привабливе, легке у догляді, але слизьке. Його альтернативним варіантом є напівполірований або лапатований. Плитка шліфується не повністю, а частково. В результаті, у керамограніті поєднуються поліровані і неполіровані зони. Часто таким методом створюється структура, схожа на натуральне дерево. Також є у продажі лощений або сатиновий різновид.   Завдяки спеціальній обробці, він має коштовний оксамитовий вигляд. Зустрічається структурований вид керамограніту. Специфічна обробка  дозволяє імітувати текстуру натуральних матеріалів - цеглин, мрамору, дерева.  Глазурований або смальтований керамограніт зовні схожий на керамічну плитку, але більш яскравих кольорів. Є поціновувачі дрібної мозаїчної плитки. Такі плитки окрім привабливості, мають підвищену стійкість. Іі можна викладати різними орнаментами та фігурами. 
  3. Під час вибору також потрібно враховувати розмір приміщення та доступні розміри плиток. Так, наприклад, елементи 30 на 30 см можуть бути використані при невеликих розмірах приміщень, або для маскування дефектів чи нерівностей. Крупний розмір плит виглядає органічно у широких просторах. 

Вибір виду підлогового керамограніту та особливо планування його розміщення варто довірити професіоналам, для того, щоб ремонт тримався довго і дарував естетичне задоволення. Укладання плитки - це процес, що також вимагає високої кваліфікації.